SAÇ BAKIMI

FARMASİ KERATİN ŞAMPUAN VE SERUM

Farmasi Keratin Şampuan ve serumu, adını duyurmuş başarılı saç bakım ürünlerinden birisidir.  Kullananların büyük çoğunluğu etkisinden ve kokusundan oldukça memnun. Saç dökülmelerinden taranmayan saçlara, cansız ve kuru görünümden saçlarınızın sertliğine kadar birçok konuda derdine derman olabilecek bu şampuanı gelin yakından inceleyelim.

Keratin Nedir?

Keratin saç, tırnak ve ciltte bulunan koruyucu sert bir proteindir.  Keratinin eldesi, hayvanların boynuz, kıl ve yünlerinden kimyasal metotlarla yapılır. Keratinin saça etkilerinden kısaca bahsedecek olursak;

 • Keratin proteinleri saça hacim ve dolgunluk sağlar.
 • Saçınıza işlemlere karşı direnç sağlar, güçlendirir.
 • Saçınızın daha kolay şekil almasını sağlar.
 • Kırık ve yıpranmış saçları onarır, kabaran saçlarınızı yatıştırır.
 • Saçınızın kolay taranmasını sağlar, parlaklık verir.
 • Saçınızdaki pürüzleri onarır ve saçlarınız ipek gibi olur.
 • Bunun yanı sıra keratin proteinlerinin yara onarım özelliği de mevcuttur.

Saçınızın keratin tedavisi için 2 çeşit yöntem vardır. Ya yüksek ısıl işleme maruz kalarak brezilya fönü olarak bildiğimiz tedaviyi seçersiniz ya da saçınıza doğal keratin yüklemesi yaparsınız. Bilmeniz gereken; brezilya fönünün kısa sürede sonuç veren fakat daha maliyetli ve etkilerinin de kısa süreli olduğudur. Oysa doğru saç bakım ürünlerini tercih ettiğinizde yavaş yavaş ama daha uzun ömürlü bir tedaviyi sağlamış olursunuz.

Farmasi Keratin Şampuan ve Serumu Faydaları

Şampuan ve serum size kısa sürede yıpranmış saçlarınızı onarmayı ve elektriklenmeyi önlemeyi vaat ediyor. Bunun yanı sıra saçlarınız ipek gibi yumuşacık ve kolay şekillendirilebilir hale geliyor. Saç dökülmeleriniz varsa ve sarımsaklı şampuan fayda etmedi diyorsanız muhtemelen aradığınız cevap keratin şampuanda! Bu ürün saçlarınız kıvırcık ya da dalgalıysa biraz düzleşmesine neden olabilir. Gelelim nasıl kullanacağımıza!

Farmasi Keratin Şampuan ve Serumu Nasıl Kullanılır?

 • Keratin Şampuan

Saçınızı diğer şampuanları kullandığınız gibi ıslatın ve bir miktar şampuanı saçınıza koyarak birkaç dakika masaj yaparak köpürtün ve ardından durulayın. Uzun süreli pürüzsüz etki için Farmasi profesyonel keratin terapi onarıcı maske ile birlikte kullanın. Bunu kullanıp kullanmamak size kalmış bir durum ama en iyi etkiyi görmeniz için kullanmanızı tercih ederim.

 • Farmasi Profesyonel Keratin Terapi Onarıcı Maske

Şampuanınızı duruladıktan sonra saça masaj yapın. Saçı orta kısmından uçlara doğru parmaklarınızla tarayın. 3 -5 dk beklettikten sonra durulayın. Kolay tarama ve parlaklık etkisi için, Farmasi Profesyonel Keratin Terapi Onarıcı Ekspres Sprey ile birlikte kullanın.

 • Farmasi Profesyonel Keratin Terapi Onarıcı Ekspres Sprey

Duş sonrasında, kolay tarama için nemli saçlarınıza uygulayın ve durulamayın.

 • Farmasi Profesyonel Keratin Terapi Onarıcı Serum

Bu bakımda şampuan kadar önemli olan bir adım varsa o da onarıcı serum. Bu ürünü spreyinizi kullandıysanız, ondan sonra kullanabilirsiniz. Kuru  saçınızın uçlarına gerektiği kadar kullanın. Bu serum saçınızı dış etkilerden koruyacak ve derinlemesine bakım sağlayarak saçınızın parlak görünmesini de sağlayacaktır.

 

Bu yazıya puan vermek ister misin?
[Toplam 0 Ortalama 0]
To Top
FARMASİ PARFÜM TESTER FIRSATINI KAÇIRMAYIN!HEMEN TIKLAYIN!
+

 

 

 

 

Farmasi'ye kayıt ol urunleri en uygun fiyattan satın al

 

Farmasilikadin.com Kayıt

Üye Ol

Giriş Yap