NUTRIPLUS

Farmasi Nutriplus Kollajen

Farmasi ‘nin 2020 Nisan ayında satışa çıkardığı Kollajen tableti sizlere sunduk.

Kolajen Nedir?

Kollajen vücut hücreleri tarafından oluşturulan bir protein türüdür. Cilt ve kas hücrelerinde bulunan kolajenin temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumaktır. Kas ve cilt hücrelerini koruyan bağ dokusu yapısına katılarak cilde dayanıklılık, esneklik ve canlılık kazandıran kolajen aynı zamanda eklem, tendon ve organları bir arada tutmada görevlidir.

Bağ ve bağ dokularını oluşturan kolajenin miktarı insan vücudu yaşlandıkça azalmaya başlar ve bir süre sonra yetersiz hale gelir. Yaşlanma ile artan kolajen kaybı cilt kuruluğu, kırışıklık, selülit, eklem rahatsızlıkları ve elastikiyetin azalması gibi sorunlara sebep olur.

Genç yaşlarda sık üretilen kolajen; sağlıksız beslenme, sigara, stres, vitamin eksikliği, güneşe fazla maruz kalma gibi durumlarda sekteye uğrayabiliyor. Erken yaşlanma dediğimiz olay da buradan kaynaklanıyor.

Ancak vücudun üretemediği kolajeni takviye edici gıda olarak alabiliyoruz. Ancak kolajenin de çeşitleri var. Tam 16 çeşidi olan kolajenin en çok takviye alınanlarından bahsedelim.

Kolajen Tip 1

Vücutta en fazla miktarda bulunan kolajen çeşididir. Vücudun parçalarını oluşturan eozinofilik liflerden oluşur. Organlar, bağlar, tendonlar ve ciltte bulunan tip 1 kolajen kemikleri destekler, cilde gerginlik ve esneklik verir, dokuları bir arada tutar ve yaraların iyileşmesini hızlandırır.

Farmasi’nin ürünü olan Nutriplus Kollajen’de bulunan bir kolajen bu tiptedir.

Kolajen Tip 2

Eklem kıkırdaklarını oluşturan kolajenin %60’ı tip 2 kolajenden meydana gelir. Bağ dokularındaki kıkırdak oluşumuna yardımcı olan tip 2 kolajen eklem sağlığını gözetir. Yaşa bağlı eklem ağrıları ve çeşitli artrit semptomları ile başa çıkmadan faydalıdır.

Kolajen Tip 3

Organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bir bileşeninden oluşan tip 3 kolajen kalp ve kan damarları ile kan dokusunu oluşturmada, cilde esneklik ve sıkılık kazandırmada etkilidir. Kasların, organların ve arterlerin yapısını destekleyerek damarlara elastikiyet, kaslara güç verir.

Nutriplus Kollajen’de bulunan diğer tip bu kolajendir.

Kolajen Tip 4

Cilde sıvı filtrasyonu için yardımcı olan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum organlarının yüzeylerini oluşturur. En çok cildin derin katmanlarında bulunan tip 4 kas, yağ ve organları çevreleyen bazal laminanın oluşumunda önemli bir rol oynar; cilde sıvı filtrasyonu için yardımcı olur.

Kimler Kolajen Kullanmalı?

Kolajen takviyeleri genelde 30’lu yaşlardan sonra önerilmektedir. Özellikle 30-40 yaşları arasında doğru ve zengin içerikli ürün ve takviyeleri düzenli bir şekilde kullanarak belirtilerin kendini daha geç göstermesi sağlanabilir.

Nutriplus Kollajen’le bakım kürleri için buraya tıklayınız.

Farmasi Nutriplus Kollajen

Her üründe 30 tablet bulunmakta ve Nisan ayı katalog satış fiyatı 89,99 TL.

Helal sertifikasına sahip % 100 sığır kolajeni ile üretilmekte,

Tip 1 ve Tip 3 kolajen içerir.

Molekül ağırlığı 2000 Dalton’dur.

Her tablette 1000 mg kollajen + 50 mg C vitamini bulunmaktadır.

Bu yazıya puan vermek ister misin?
[Toplam 0 Ortalama 0]

Çok Okunanlar

To Top

 

 

 

 

Farmasi'ye kayıt ol urunleri en uygun fiyattan satın al

 

Farmasilikadin.com Kayıt

Üye Ol

Giriş Yap